۳ راه برای ایجاد چندین جریان درآمد بزرگ

۱۷ خرداد ۱۴۰۲

آمار بازدید : 758

در اینجا ۳ ​​راه برای ایجاد چندین جریان درآمد وجود دارد. این استراتژی ها نیازمند تلاش و منابع هستند اما پتانسیل مالی قابل توجهی را ارائه می دهند. 

 

چگونه ایلان ماسک به یکی از ثروتمندترین کارآفرینان جهان تبدیل شد؟ او تنها یک شرکت راه‌اندازی نکرد، او در چندین شرکت پیشگامانه از جمله پی پال، اسپیس ایکس و تسلا مشارکت داشت. همین امر در مورد ریچارد برانسون که بیش از ۴۰۰ شرکت راه‌اندازی کرده است و اپرا که سهام قابل توجهی در چندین تجارت از جمله Weight Watchers، True Food Kitchen و Oatly تاسیس کرده یا به دست آورده است.

 

در حالی که برخی از کارآفرینان به راه‌اندازی یک کسب و کار، بزرگ کردن آن، فروش آن و سپس بازنشستگی با یک زندگی راحت راضی هستند، کارآفرینان دیگر به انجام کارهای بیشتر سوق داده می شوند. شاید آن‌ها می‌خواهند دنیا را به سمت بهتر شدن تغییر دهند، یا شاید با فعال ماندن و کسب‌وکارهای در حال رشد، پیشرفت کنند.

اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید راه برخی از بزرگترین کارآفرینان تمام دوران را دنبال کنید و چندین جریان درآمد ایجاد کنید، در اینجا سه ​​راه برای تحقق آن وجود دارد:

 

۱. چندین کسب و کار تشکیل دهید

ایده راه‌اندازی چندین کسب و کار ممکن است برای یک کارآفرین رویاپرداز جذاب به نظر برسد. با این حال، زمانی که با واقعیت روبرو میشوند، صاحبان مشاغل اغلب متوجه می شوند که راه‌اندازی یک کسب و کار واحد می تواند به اندازه کافی چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، راه‌هایی برای ایجاد شرکت‌های متعدد و حفظ سرتان بالای آب وجود دارد.

اول اینکه، اگر قرار است چندین کسب و کار را راه‌اندازی کنید، نمی توانید همه آن را به تنهایی انجام دهید. شما به شرکا نیاز دارید.

دوم اینکه چندین کسب و کار را همزمان راه‌اندازی نکنید. یکی را شروع کنید، به شدت روی آن تمرکز کنید تا زمانی که سودآور شود، آن را به یک نهاد خودمدیریت تبدیل کنید، و سپس می توانید از سود خود برای راه‌اندازی کسب و کار بعدی استفاده کنید.

سوم، راه‌هایی برای همسو کردن مشاغل خود و ایجاد هم افزایی پیدا کنید تا هر کسب‌وکاری بتواند سریع‌تر و بهتر رشد کند.

 

۲. کسب و کارهای موجود را بخرید

وارن بافت پول خود را با خرید کسب و کارها به دست‌ آورد نه راه‌اندازی آنها. آیا همین تاکتیک می تواند برای شما کارساز باشد؟ به خاطر داشته باشید که موفقیت هر خرید به این بستگی دارد که چه کسی (و چه چیزی) با کسب و کار همراه است.

“چه کسی” ساده است – این افرادی هستند که در حال حاضر توسط کسب و کار استخدام می شوند. این افراد ممکن است شرکت را دوست داشته باشند یا از آن متنفر باشند. هیچ یک از این دو لزوما خوب یا بد نیستند. اگر آنها شرکت را دوست دارند، ممکن است بمانند، اما ممکن است به این معنی باشد که آنها نمی خواهند شما چیزی را تغییر دهید، حتی اگر این یک پیشرفت باشد. اگر از شرکت متنفر باشند، ممکن است شرکت را ترک کنند، اما ممکن است ایده‌های زیادی در مورد چگونگی بهبود اوضاع داشته باشند.

“چه” می تواند پیچیده‌تر باشد. مشاغل می توانند با تعهدات مالیاتی، درگیری های قانونی و موارد دیگر همراه شوند. به همین دلیل است که بسیاری از خریدها شامل خرید کل کسب و کار نیست، بلکه خرید دارایی است، که در آن شما فقط بخش هایی از کسب و کار را که می خواهید خریداری می کنید. صرف نظر از این، مطمئن شوید که دقت لازم را انجام می دهید تا دقیقاً بدانید که در حال ورود به چه چیزی هستید.

 

۳. برون سپاری ساختمان کسب و کار

بسیاری از بنیان‌گذاران کسب‌وکار، بخش‌هایی از کسب‌وکارشان مانند بازاریابی را برون‌سپاری می‌کنند، اما اگر بتوانید کل کسب‌وکار را برون سپاری کنید، چه؟ میلوس سافرانک، بنیانگذار هلدینگ مدیریت ثروت خودکار، می‌گوید: «امروزه، پیچیدگی و رقابت بسیار زیادی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار وجود دارد. “شما منبع یابی محصول، تدارکات و مدیریت زنجیره تامین را دارید، ناگفته نماند که این چیزها همیشه در حال تغییر هستند. برای بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران، برون سپاری کامل عملیات منطقی تر است.”

یکی از ساده‌ترین انواع کسب‌وکار برای برون‌سپاری، فروشگاه‌های تجارت الکترونیک است، زیرا بسیاری از فرآیندها را می‌توان خودکار کرد. اتوماسیون کسب و کار کلید باز کردن پتانسیل کامل یک کارآفرین است. این روشی است که هنگام خواب کسب درآمد می‌کنید، اما بیشتر کارآفرینان نمی‌دانند چه سیستم‌ها و ابزارهای اتوماسیون در دسترس هستند – به همین دلیل است که برای بسیاری منطقی است که روی چشم‌انداز، برند و بازاریابی تمرکز کنند و در عین حال همه چیزهای دیگر را برون سپاری کنند.

 

بسیاری از مقالات و «متخصصان» کارآفرینی در رسانه‌های اجتماعی به شما می‌گویند که چگونه می‌توانید جریان‌های درآمدی متعددی را «یک شبه» یا به‌عنوان «کار جانبی» ایجاد کنید. ایده‌هایی که در بالا به اشتراک گذاشتم، طرح‌هایی برای ثروتمند شدن سریع و چالش‌های جانبی نیستند. اینها استراتژی های وقت گیر هستند که به مقدار زیادی پول و تلاش نیاز دارند، اما اگر تلاش زیادی داشته باشند، نتیجه آن نیز می تواند بزرگ باشد.